Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je lepší PC?? nebo Xbox 360

Tuhle otázku si položily už mraky lidí a každý na ni má určitě jinou odpověď.
Herní konzole nebo Počítač?

Dnes si nedokážu představit domácnost (přípravu do školy, email, skype, hledání rad a návodů) bez počítače. Ovšem na základní úkony dnes bohatě stačí nová sestava za 10tisíc i s LCD monitorem (už hodně rodinám jsem takovou sestavu připravil a dodnes jsou spokojeni).
Počítač je základ, ale má to háček, průměrná životnost (využitelnost) PC je 2-3roky. A pokud je PC využíváno pro hraní nových a graficky náročných her je životnost vpodstatě poloviční a to je jeho pořizovací cena dvojnásobná.

Asi nejlepším řešením se tak stává kancelářský počítač s herní konzolí.

 

 

 

xbox360.jpg

 

U herní konzole stačí jednou za 6 let vyměnit krabici za cenu cca 10tisíc a připojit ji opět k televizi. Kdežto u PC je třeba každý druhý rok koupit grafickou kartu v částce 5000Kč (i více) + ji doplnit výkonějším procesorem a navýšením velikostí RAM, čili investice 10000Kč každý druhý rok.

Ohledně kvality a detailů na tom highend PC bude vždy lépe, ale za nesrovnatelně vyšší cenu. A porovnávat konfort obyčejného herního počítače s 20" LCD proti herní konzoli v HD kvalitě s TV uhlopříčky 30" a více je celkem zbytečné. (20" monitor je dnes asi, tak stejně běžný jako právě 30 a více" TV)

Dalším faktorem by byl komfort. Podívejte se doma, jak vypadá vaše pracoviště u PC a jak vypadá váš obývací pokoj. Výhodou konzole je prostě to, že ji využijete v obýváku u kvalitní TV, kde máte pohodlný gauč, domácí kino a celkově příjemější prostředí, tohle znovu budovat pro počítač by bylo celkem nákladné a investice do obývacího pokoje je prostě samozřejmost a hlavně tam rodina tráví nejvíce času.

Prostě konfort konzole se popřít nedá, tak sedněte na gauč, zapněte TV i konzolu a hrajte v pohodlí (však kvůli tomu je vše bezdrátové).

Bohužel tyto výhody se rázem stávají nevýhodou, pokud v rodině máte jednu TV a sejde se u ní celá rodina, tak času na hraní her moc nezbyde!

Poslední kapitolou je asi cena her. Hra na konzolu stojí i 2* tolik, ale poslední trendy ukazují, že hráči dávají právě přednost konzolím a toho si všímají i vývojáři a často tak jsou hry napřed udělány pro Xbox a až později na PC (je to jasný marketing) např. TDU, assassins creed a další, taky konverze na PC už je pak celkem snadná.
Xbox360 vs Playstation3 

pc-servis.png

To jsou největší konkurenti.
Pro PS3 mluví jednoznačně kvalita konzole, pro X360 naopak množství her a hráčů.

PS3 má BlueRay mechaniku, takže větší kapacitu dobudoucna a nemusíte k plasmě kupovat blueray přehrávač. To Xbox šel cestou externích HDDVDmechanik, jejichž vývoj byl, ale nedávno ukončen.
Je to jasné plus pro PS3, ale kolik filmů je dnes na BR? a kolik her? Ano hodnota do budoucnosti, která vás dnes zajímat nebude. Microsoft zatím nechce s BR nic mít, takžekdo ví jak to bude v budoucnu.

PS3 má větší HDD, ano v základu má 80GB na místo 60GB u Xboxu. Dřívější 20GB verze byla opravdu na okraji (přecijen každé demo kolem 1GB), nyní už je kapacita celkem vyhovující.

PS3 ma zabudovanou WIFI (bezdrátové připojení k internetu) ano tohle už je hodně přidaná hodnota, jelikož dnes spousta domácností má Notebook a kvůli němu WifiAP, takže nemusí řešit kabeláž apod. Ovšem Xbox modul nabízí asi za 1700Kč. (tady už i cena hovoří pro PS3) Ovšem trocha šikovnosti a stačí Wifi klient v hodnotě 600Kč a problém je vyřešen.

PS3 má zdarma online hraní. Ano tohle je jendo z velkých plus PS3, na xboxu zaplatíte ročně asi 1500Kč (XboxLive), jen zato abyste mohli hrát po internetu.

S tím, ale souvisí počet her a hráčů, PS3 zde bohužel pokulhává, což pro mě je jeden z hlavních faktorů pro výběr konzole a to jest nabídka her a množství online hráčů.

Ovladače, tato kapitola by byla pomalu na samostatný článek. Každý ovladač je jiný a to celkem zásadně, takže je to opravdu o posouzení, ale na hraní jsou oba vynikajicí a rozhodovat se podle ovladače je u těchto konzolí opravdu blbost. Přesto bych zde možná přecijen vyzdvihnul PS3 ovladač.
Závěrem:

Určitě nevyhazovat počítač!
Ale místo upgradu grafické karty vybrat spíše nějakou konzolu.
PS3 je sice dražší, ale má lepší hardware a poměr 8000Kč vs 6000Kč je pro něj sice nevýhodný, ale určitě poměr cena/vybavení je lepší.
Xbox360 je sice méně vybaven, ale mluví pro něj jednoznačně počet her a hráčů. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

отражающая пленка

(Antonioirg, 10. 8. 2022 10:08)

Привет дамы и господа!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. С помощью оконных пленок мы превращаем хрупкое стекло в новый строительный материал, сочетающий такие свойства как прочность, термоизоляцию, солнцезащиту и современный внешний вид. Высокое качество тонировочных, защитных, декоративных и солнцезащитных пленок позволяет нам давать заказчикам и партнерам гарантии долговечности и надежности. Тонировка стекла и окон позволяет дозировать свет и солнечную энергию — в помещении, находящемся под защитой тонированного стекла, сохраняется оптимальная температура. С помощью оконных пленок можно воплотить в жизнь любую архитектурную идею.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1InniZTJn0UKaO9qp8AMrkpf0ykv3rq9m/view?usp=sharing
С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки".

защитная пленка для металла

(Antoniosty, 8. 8. 2022 17:38)

Добрый день дамы и господа!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки. Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси. Дизайнерам, производителям стеклопакетов, мебели и дверей для применения своей продукции в офисах, квартирах и коттеджах мы предлагаем установку декоративной пленки. Проектные и строительные организации для осуществления смелых архитектурных решений могут использовать предложенную нами на выбор тонировочную пленку. Матовые пленки различной цветовой гаммы, установленные в межоконном пространстве, придадут зданию или сооружению неповторимый индивидуальный стиль. Пленки зеркальные оградят посетителей кафе и магазинов или сотрудников офисов на нижних этажах от ненужных глаз.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1InniZTJn0UKaO9qp8AMrkpf0ykv3rq9m/view?usp=sharing
С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки".

очистка воды в доме из скважины

(Antonioaox, 5. 8. 2022 18:46)

Добрый день господа!Есть такой замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. Более подробная информация размещена тут https://drive.google.com/file/d/1KD36YBnyvAiCNO7PWTPyQKhxn8SpPWlg/view?usp=sharing
Заказывайте скважину для воды в ЕВРОБУРСЕРВИС – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Вода, независимо от глубины скважины, качается насосом. Насос опускается на глубину, которая зависит от характеристик скважины (статики и динамики) и производительности насоса. К насосу подсоединен питающий электрокабель и труба. Насос опускается закрепленным на страховочный трос, который надежно фиксируется на оголовке или скважинном адаптере. Оголовок — закрывает устье скважины (ее выход на поверхность). Оголовок герметизирует и защищает устье. Он надежно закрывает скважину и исключает кражу насоса и другого оборудования. Автоматическое оборудование по раздаче воды (автоматика) мы помещаем не на открытом воздухе, а внутри герметичного короба – кессона, или в доме. Кессон опускается на 2 м (это глубина промерзания грунта зимой), грунт на эту глубину извлекается, это исключает ситуации замерзания воды или попадания водостоков. Все происходит в такой последовательности: сначала вокруг пробуренной скважины удаляем грунт и устанавливаем кессон, затем внутри кессона – оголовок, к оголовку при помощи карабина и страховочного троса прикрепляем насос, его опускаем в скважину.
Увидимся!

Таможенное оформление продукции

(wovedo, 27. 7. 2022 23:58)

Производимые услуги транспортной компанией ООО «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru обхватывают доставку товаров из Китая в регионы РФ, кроме того растаможивание товара.

You are mistaken. I can defend the position.

(TommyOvand, 27. 7. 2022 19:56)

I am final, I am sorry, but you could not paint little bit more in detail.
https://family-laws.org
https://kazaaporn.com

I apologise, but, in my opinion, you commit an error. I suggest it to discuss. Write to me in PM.

(TommyOvand, 27. 7. 2022 16:56)

It does not approach me. Perhaps there are still variants?
https://barebackpersonals.net
https://full-access.net

Base for Xrumer

(BaseXrumerspeft, 25. 7. 2022 12:42)

Самая большая база для Xrumer с бесплатными обновлениями каждый месяц в течении 12 месяцев.
Объем базы более 100 000 000 сайтов. Размер более 33 гигабайт.
База структурирована по разделам для удобства. С данной базой отпадет необходимость покупать дополнительные базы.
Подробнее можно о базе можно узнать по ссылке:
https://www.cy-pr.com/forum/f79/t115889/
Услуги по прогону и раскрутке сайтов Xrumer можно заказать тут https://kwork.com/user/ElitestaR

Dashade Music Tones Darkness Light

(Herbertcrisp, 18. 7. 2022 1:00)

In 2000, Newsboys headlined the annual, travelling CCM concert, Festival Con Dios, with Audio Adrenaline and The O.


https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Shortage
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Manufacturer-1
https://replit.com/@specmu1979/When-Will-Stendra-Go-Generic
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-For-Ed-1
https://replit.com/@specmu1979/Harga-Stendra-Tablet
https://replit.com/@specmu1979/How-Is-Stendra-Taken
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-50Mg-Tablet-Price
https://replit.com/@specmu1979/What-Does-Stendra-Cost
https://replit.com/@specmu1979/Kegunaan-Stendra-1
https://replit.com/@specmu1979/Cost-Of-Stendra-At-Walmart
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Uses
https://replit.com/@specmu1979/Erectile-Dysfunction-Drugs-Stendra-2
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Coupon-Free
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-100-Mg-4
https://replit.com/@specmu1979/What-Is-The-Recommended-Dose-For-Stendra


https://pastelink.net/becgwltz
https://rextester.com/XIIQA15221
https://pastelink.net/80zwufob
https://paste2.org/49JOCIDf
https://www.geany.org/p/nTaOK/

Предвидится, что свойскую энергия продолжат пограничные предприятия

(TimothySnure, 14. 7. 2022 6:57)

Предвидится, яко личную энергия продолжат соседние фирмы, поставлявшие элементы с разных ареалов России, а тоже сохранится весь коллектив, который содержит 2305 человек. В ТЕЧЕНИЕ будущем завод будет выпускать на волю электромоторы а также шиздец комплектующие для новой машины.
https://recyclemag.ru/

Таможенное оформление ввозимых товаров

(wovedo, 7. 7. 2022 21:36)

Сегодня компаниям необходимо находиться конкурентоспособным в глобальном масштабе, поэтому импорт особо необходим на нынешнем рынке. Понимаете ли вы основополагающие причины импорта товаров? Вне зависимости оттого, импортируете ли вы товары в Новосибирск, выясняете, когда приходиться выполнять таможенное оформление, или же исследуете, как именно импортировать товары оптом из Китая https://ved-line.ru используйте наш сервис импорта товаров, для того чтобы извлечь выгодность в конкурентной борьбе.

Between us speaking, you should to try look in google.com

(TommyOvand, 29. 6. 2022 4:21)

Thanks for the help in this question how I can thank you?
https://gaydating4singles.net
https://letsreachonemillionpeople.com

I am final, I am sorry, I too would like to express the opinion.

(TommyOvand, 28. 6. 2022 9:24)

I consider, what is it very interesting theme. Give with you we will communicate in PM.
https://sobercompanionsforwomen.com
https://colbykeller.net

I thank for the help in this question, now I will not commit such error.

(TommyOvand, 28. 6. 2022 9:22)

The same...
https://gaypersonalss.org
https://amateur-interracial.com

Test, just a test

(RichardzInue, 28. 6. 2022 6:21)https://mixfilesmaker.com/

We are seeking brand-new team participants [WORK DEAL]

(NathanSed, 27. 6. 2022 15:06)

My company is expanding so we remain in the requirement for more remote employees.

What you will be doing: As an online conversation assistant you will be paid to respond to live chat messages on an organization's website or social networks accounts.

This consists of:

- answering client inquiries,
- giving sales web links,
- and also offering price cuts.

Complete training is supplied so you do not need any previous relevant experience. Agreement size: No fixed time

Rate: $0.50 for each minute ($ 30 per hr).

Skills/background needed:.
- Need to have a device able to access social and also internet site conversation functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Be able to function independently.
- Ability to very closely adhere to provided steps as well as directions.

Reputable internet link.

Hours weekly: Flexible.

Location: Remote work online (favored).

For more information: https://4dct.short.gy/kind.social_jobs

Take care,
Nathan M

Test, just a test

(RichardzInue, 27. 6. 2022 3:37)https://mixfilesmaker.com/

Выкуп автомобилей Jaguar в СПБ

(Andrewdon, 25. 6. 2022 18:13)

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп аварийных авто марки Gonow модели Scirocco R, 1927 года выпуска, тип кузова хэтчбек 3 дв. с объемом двигателя 550 коробка передач механическая в Питере.

communication

(ScottPax, 22. 6. 2022 20:07)

Hi all! This is a good site.

XEVIL 5: Nejlepší software pro řešení CAPTCHA je nyní k dispozici !

(Ritapneuh769, 18. 6. 2022 8:22)

XEvil 5.0 automaticky řeší většinu druhů captchas,
Včetně takového typu captcha: ReCaptcha-2, ReCaptcha-3, Hotmail (Microsoft), Google captcha, Solve Media, BitcoinFaucet, Steam, +12k
+ hCaptcha podporováno v novém XEvil 6.0! Stačí vyhledat XEvil 6.0 na YouTube

Máte zájem? Jen google XEvil 5.0
P.S. Zdarma XEvil Demo je k dispozici !!!

Taky, do 20. června je k dispozici Obrovská sleva: -30%!

XEvil.Net

Zkontrolujte nové video na YouTube:
"XEvil 6.0 <Beta>1] + XRumer multhithreading hCaptcha test"

сетка арматурная 100х100х4 вес 1м2 цена

(Alvinsceks, 14. 6. 2022 23:15)

https://ombudsman.kiev.ua/dlya-chego-ispolzuetsya-armaturnaya-setka/ труба стальная электросварная оцинкованная.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43

následující »